O Dinafem

Dinafem jest hiszpańskim producentem nasion marihuany. Jest to pionier w zakresie ochrony nasion konopnych. Wraz z rozpoczęciem działalności w 2002 roku większość uwagi swojej działalności skierowali na kwestię metod przechowywania nasion marihuany oraz ich udoskonalania.

Tradycyjne metody przechowywania nasion, czyli koperty papierowe, folia aluminiowa czy plastikowe pojemniki, okazały się nieskuteczne.

W plastikowych pojemnikach, które zazwyczaj są przezroczyste nasiona nie są dostatecznie chronione przed słońcem, a także w wielu przypadkach, bez odpowiedniego zabezpieczenia nie są chronione także przed wilgocią. Papierowe koperty nie chronią nasion wystarczająco dobrze przed zagnieceniami oraz zmianami wilgotności powietrza.

Dinafem więc wynaleźli opakowanie idealne. Skonstruowali do przechowywania swoich produktów specjalne pojemniki. Nasiona mieszczą się w plastikowej fiolce, która zamknięta jest w metalowym pojemniku. Użyto w nich system mikro konserwacji, opracowany przez Dinafem Seeds. Zaimplementowano go w pojemnikach, aby do nasion nie dostawała się wilgoć. W tym celu w pojemnikach użyto niewielkiej ilości żelu krzemionkowego, który w razie dostania się do pojemnika wilgoci wchłonie ją, a nasiona pozostaną świeże.